simultane sistem olarak infoport kullanımı

portatif simultane çeviri sistemi olarak infoport kullanımı

TURTEL, TREDINS, INFOPORT rehber dinleme sistemi : Toplantı salonunda tredins kullanımı

TURTEL, TREDINS, INFOPORT, tur rehberi portatif dinleme sistemi aynı anda farklı dillerde yapılacak konuşmalar içinde idealdir. Konuşmacı A frekansından yayın yaparken simultane tercüman görevlileri farklı kanallardan yayın yapabilir. Dinleyiciler TURTEL, TREDINS, INFOPORT alıcı üniteleri üzerindeki kanal ayarıyla istedikleri dilde çeviri yapan simultane ( anında ) çeviri tercümanlarını isterlerse direk konuşmacıyı dinleyebilirler.

Örnek olarak katılımcıların hem ingilizce hem fransızca ayrıca almanca olarak karma grup halinde toplandıkları bir seminer etkinliği verilebilir. Lütfen aşağıdaki diyagramı inceleyiniz. Bu diyagramda gösterildiği gibi Türkçe konuşan bir konuşmacı ve almanca, ingilizce, fransızca çeviri yapacak tercümanlarla ilgili sistem görülmektedir.

TURTEL, TREDINS, INFOPORT rehber dinleme sistemi : simultane cevirmen ile birlikte kullanim.diyagram

Konuşmacı ..:
Salon içinde mevcut masaüstü delege, kürsü mikronuyla Türkçe konuşmaktadır.Salon içinde mevcut masaüstü delege, kürsü mikronuyla Türkçe konuşmaktadır ve sisteme bağlı tredins infoport sabit verici ünitesiyle A kanalından salon içine yayın yapılmaktadır.

ingilizce simultane tercüman :
özel simultane tercüman kabini içinde direk konuşmacıyı dinlemekte ve anında ingilizce diline çeviri yapmaktadır. ingilizce çeviri yapan simultane tercümanın sesi B kanalından sabit verici ünitesiyle yayınlanmaktadır.

Fransızca simultane tercüman :
özel simultane tercüman kabini içinde direk konuşmacıyı dinlemekte ve anında fransızca diline çeviri yapmaktadır. fransızca çeviri yapan simultane tercümanın sesi C kanalından sabit verici ünitesiyle yayınlanmaktadır.

Almanca simultane tercüman :
özel simultane tercüman kabini içinde direk konuşmacıyı dinlemekte ve anında almanca diline çeviri yapmaktadır. almanca çeviri yapan simultane tercümanın sesi D kanalından sabit verici ünitesiyle yayınlanmaktadır.

Katılımcılar :
Taşıdıkları tredins infoport alıcı üniteleri üzerinden kanal seçimi yaparak isterlerse ingilizce anlatım yapan simultane tercüman görevlisini, isterlerse fransızca anlatım yapan simultane tercüman görevlisini, isterlerse almanca anlatım yapan simultane tercüman görevlisini ve eğer isterlerse Türkçe anlatım yapan konuşmacıyı kulaklıklarıyla dinleyebilirler.

infoport rehber dinleme sistemi aynı zamanda toplantı salonu ses sistemi ( kablosuz ), simultane (anında) çeviri ekipmanı olarak kullanılabilir.
infoport rehber dinleme sistemi aynı zamanda toplantı salonu ses sistemi ( kablosuz ), simultane (anında) çeviri ekipmanı olarak kullanılabilir.