projektör kiralama, projeksiyon kiralama, barco, barco kiralama, kiralık projeksiyon cihazı, kiralık projeksiyon, kiralık barco, kiralık projeksiyon, projeksiyon, projeksiyon cihazı kiralama, sunum ekipmanlarıtcontec, dış ve iç mekanda kullanılabilecek portatif katlanabilen, tavan yüksekliği yeterli olmayan yerlerde ayarlanabilen boyutlarıyla, sessiz motorla açılıp-kapanma özellikleriyle, dışbükey ekranı ile gün ışığında dahi kullanılabilme özellikleriyle, hafif alüminyum çerçevesi ve takviyeli kenarları ile ev sinema uygulamaları için ideal çözüm olmasıyla, önden ve arkadan projeksiyon sistemine uygun, toplandığında çanta haline dönüşebilme özellikleriyle, eklemli kolları sayesinde istenilen açıya ayarlanabilen, özellikle tepegöz sistemleri için tasarlanmış kare formatı desteklemesiyle profesyonel projeksiyon perde sistemlerini kiralanmak üzere kullanıma sunmaktadır. Üstelik kurulum ücretsiz…A 

 

 

1 Projeksiyon kiralama 

resim ve modeller projeksiyon için kiralama hizmeti ürettiğimizi gösteren sembollerdir. Teknolojinin sürekli gelişerek değişmesi ve projeksiyon kiralama taleplerinin farklı sistemlere göre olması sebebiyle kiralama hizmeti verilen projeksiyon sistemleri farklı marka ve modellerde olabilir Her proje için ayrı ayrı teklif metni oluşturulmaktadır. Projeksiyon ve projeksiyon perdesi kiralama taleplerinin HIZLI TEKLIF SISTEMI ‘ni kullanarak bildirilmesi gerekir.

kiralık,storlu projeksiyon perdesi, motorlu projeksiyon perdesi kiralama, ayaklı projeksiyon perdesi kiralama
A ücretsiz kurulum hizmeti

Kiralama hizmeti verdiğimiz projeksiyon perde sistemlerine ön ve arkadan ( back – front) görüntü vermek mümkündür ve perdenin kullanılacağı alana göre değişik ebatları mevcuttur. Görüntü kaynağı ister tepegöz olsun, ister projeksiyon cihazı olsun olabilecek en iyi görüntü kalitesi için ve sunucu için ideal perdeyi organizayonunuz için tedarik edebiliriz. istanbul içinde kurulum hizmeti ücretsiz.

projektör kiralama, projeksiyon kiralama, barco, barco kiralama, kiralık projeksiyon cihazı, kiralık projeksiyon, kiralık barco, kiralık projeksiyon, projeksiyon, projeksiyon cihazı kiralama, sunum ekipmanları

Projeksiyon kiralama1

tcontec, canlı yayın izleme ve takip, için medya çevrelerine, fuar, sergi, seminer, sempozyum, kongre, tiyatro, sinema, çevreleri, parti, kamu kurum ve kuruluşları,eğlence çevreleri, halkla ilişkiler üzerine faaliyet gösteren çevreler, basın çevreleri, seyahat acentaları, müzeler, televizyon çevreleri, film yapım endüstrisi gibi hemen her sektörede faaliyette bulunan işletmelerin etkinliklerinde kullanılmak üzere çeşitli ışık şiddetlerine sahip projeksiyon cihazlarının kiralama hizmetini vermektedir.

Işık gücü

Organizasyonun gerçekleştirileceği mekandaki ışık seviyesi ve istenen görüntü alanı (perde) büyüklüğü, kullanılması gereken projeksiyon cihazının ışık gücü seçimine etki eden ana faktörlerdir. Örneğin ufak bir toplantı odasında gerçekleştirilecek 10 kişilik bir etkinlikte 3000 AnsiLumen ışık gücüne sahip bir projeksiyon cihazı yeterli olabilir. Fakat aynı toplantının gün ışığı alan, pencereli bir odada gerçekleşmesi durumunda ihtiyaç duyulan projeksiyon cihazının ışık gücü çok daha yüksek olacaktır. tcontec parkurunda 2500 ile 20.000 Ansi Lumen arasında değişen ışık güçlerine sahip projeksiyon cihazları mevcuttur.

Projeksiyon cihazları bir çok ortamda kullanılabilir olsa da direkt gün ışığı alan bir yüzeyde görüntü elde edilebilmesi ne yazık ki mümkün değildir. Bu tür ortamlarda tercih edilmesi gereken ürünler LED ekranlardır.

Çözünürlük

Geçtiğimiz yıllarda yaşanan FullHD devrimi projeksiyon cihazlarını da kaçınılmaz bir şekilde etkilemiştir. Yüksek çözünürlüklü videoların ve görsellerin sunumlarda ve etkinliklerde kullanılmaya başlaması oldukça sıklaşmış olsa da hazırlanan bir çok sunum halen SVGA denilen 1024×768 çözünürlüğündedir. Projeksiyon seçimi yapılırken, gösterim sırasında kullanılacak medyaların ve sunumların çözünürlükleri dikkate alınmalıdır. parkurunda 1024×768 çözünürlüğünden 1920×1200 çözünürlüğe kadar ihtiyaçların tümüne cevap verebilecek ürünler bulunmaktadır.

Kullanılacak sunum ve medyalar yüksek çözünürlükte hazırlanmadıysa FullHD bir projeksiyon cihazı kullanılmasının hemen hemen hiç bir getirisi olmayacaktır ve özellikle bütçe açısından dikkat edilmesi gereken bir konudur.

Lens

Kullanılan perde boyutu veya istenen görüntü alanı büyüklüğü için projeksiyon cihazları lens özelliklerine göre belirli uzaklıklara yerleştirilmek zorundadır. Genellikle düşük ışık gücüne sahip projeksiyon cihazları sabit lenslidir yani sadece üzerlerinde var olan lensler ile kullanılabilirler. Örneğin odak uzaklığı f:1.8-2.2 olan sabit lense sahip projeksiyon cihazı ile 3 m genişliğinde bir görüntü alanı oluşturmak istediğimizi düşünelim. Bu durumda projeksiyon cihazını perdeden 5.4 m ile 6.6 m arasında bir uzaklığa yerleştirmemiz gerekir. 150 kişi katılımlı bir toplantıda bu mesafe belki de protokol koltuklarından birine denk geleceğinden daha uzaktan veya daha yakından aynı büyüklükte görüntü alanı elde edebileceğimiz bir lens ve projeksiyon cihazına ihtiyacımız olacaktır. tcontec ürün parkurunda  f:0.8 ile f:8.4 aralığında lense sahip projeksiyon cihazı alternatifleri bulunmaktadır.

Görüntüleme teknolojisi

Projeksiyon cihazlarını birbirlerinden ayıran farklardan birisi de görüntüyü oluşturmak için kullandıkları teknolojilerdir. Günümüzde, projeksiyon cihazlarında kullanılan bu teknolojiler LCD ve DLP olarak adlandırılmaktadır. Her iki teknolojinin de birbirlerine göre avantaj ve dezavantajları bulunmaktadır. DLP teknolojisi özellikle 3 Chip olarak adlandırılan geliştirilmiş türevleri ile beraber renk ve kontrast yönünden LCD teknolojisinin önüne geçmiştir.  Yüksek ışık gücü ile yüksek çözünürlüğe ihtiyaç duyulan etkinliklerde ve özellikle Dataton / Watchout ve benzeri geniş ekran sunum sistemi kullanılması durumunda rakipsizdirler. Yüksek kontrast özellikleri sayesinde birden fazla projeksiyon görüntüsünün birleştirilmesi ile elde edilen geniş ekran sunum sistemlerinde, projeksiyon görüntüsü birleşim noktaları LCD projeksiyon kullanılan uygulamalara nazaran çok daha az görünür. 3 Chip DLP projeksiyonların en büyük dezavantajları oldukça yüksek maliyetleridir.

Kiralama hizmetinden yararlanabilirsiniz.